Menu

ul. Stęszewska 41, Poznań

Harmonogram:  

WTOREK                      14:00 - 18:00            lek. med. GABRIEL BROMIŃSKI

ŚRODA                           8:30 - 12:30            lek. med. GABRIEL BROMIŃSKI 

CZWARTEK                  14:00 - 18:00            lek. med. KATARZYNA KLIMCZAK

 

W ramach Poradni Urologicznej oferujemy BADANIA URODYNAMICZNE

Badanie urodynamiczne obejmuje kompleksową ocenę czynności pęcherza moczowego i cewki moczowej. Wykonywane jest przy użyciu specjalnych cewników, które w trakcie badania wprowadza się przez cewkę moczową do pęcherza i przez odbyt do kiszki stolcowej. Badanie trwa ok 40 min. i nie jest bolesne. W przeważającej części odbywa się na specjalnym do tego celu przeznaczonym fotelu, staramy się aby było przeprowadzone w intymnej i w miarę bezstresowej dla pacjenta atmosferze.

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA URODYNAMICZNEGO:

Zalecenia przed badaniem:

A. 10 dni przed badaniem wykonać badanie ogólne moczu.

B. W przypadku wyniku stwierdzającego zapalenie pęcherza moczowego wskazane leczenie np. FURAGINA 3x2 tabl lub według posiewu. W trakcie przyjmowania antybiotyku zalecane jest przyjmowanie probiotyku.

C. W godzinach rannych w dniu wykonania badania należy przyjąć czopek glicerynowy lub wykonać lewatywę stosując np. gotowe zestawy ENEMA, można zjeść lekki posiłek.

D. Przez trzy dni przed badaniem należy wykonać Dzienniczek mikcji – mierzyć ilość jednorazowo oddanego moczu (potrzebny pojemnik z miarką- może być pojemnik na mocz dostępny w każdej aptece) oraz ilość przyjętych płynów i godzinę według poniższego schematu:

  godzina                     mocz oddany (ml)      godzina            płyny (ml)
       
       
       

 

ZAPRASZAMY!