Menu

SPECJALISTA DIETETYK

mgr OTYLIA KRAJEWSKA 

dyplomowany dietetyk

 

Mgr Otylia Krajewska ukończyła studia I i II stopnia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Od dłuższego czasu współpracuje z pacjentami otyłymi, z powikłaniami metabolicznymi. Zarówno pracę licencjacką, jak i magisterską poświęciła tematowi zespołu metabolicznego - chorobie XXI wieku. W literaturze oceniała wpływ masy ciała pacjentów na skuteczność leczenia zaburzeń metabolicznych i wpływ długości snu na parametry biochemiczne i morfologiczne krwi oraz samopoczucie kobiet. Stara się nieustannie pogłębiać wiedzę, regularnie uczestnicząc w konferencjach naukowych. Wygłosiła pracę własną na I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Dietoterapia Zburzeń Metabolicznych. 
Mgr Otylia Krajewska współpracuje również z Poradnią Nadciśnienia Tętniczego i Zaburzeń Metabolicznych Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego w Poznaniu oraz Zakładem Edukacji i Leczenia Otyłości oraz Zaburzeń Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. 
Na co dzień uświadamia naszych pacjentów, iż nigdy nie jest za późno na zmianę sposobu żywienia i że zmiana ta zawsze jest opłacalna. Jej głównym celem jest edukacja żywieniowa oraz ustalanie - wspólnie z pacjentem - indywidualnego planu żywieniowego, gdyż według niej to chory powinien mieć realny wpływ na przebieg swojej dietoterapii. 

Mgr Otylia Krajewska służy wsparciem i pomocą w budowaniu motywacji, a w wolnych chwilach prowadzi stronę na Facebooku o tematyce dietetycznej i charakterze motywacyjnym, gdzie „po godzinach” wspiera swoich podopiecznych w sieci, rozpieszczając ich dietetycznymi przepisami.

 

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z dietetykiem telefonicznie: 512-075-575 lub 61-839-10-30 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 


DIETETYK ocenia wpływ konkretnych produktów spożywczych na ludzki organizm w zależności od wieku, trybu życia i stanu zdrowia, zajmuje się doborem odpowiednich składników tworzących specjalne diety. W zależności od potrzeb opracowuje prawidłowy jadłospis dla osób operowanych, chorych lub osłabionych przebytymi chorobami, takimi jak cukrzyca, nowotwór, choroby przewodu pokarmowego, nadciśnienie. Do niego należy zaplanowanie i nadzór nad stosowaniem diety, koordynacja programu żywieniowego oraz wykrywanie, leczenie i zapobieganie niedożywieniu. 


DIETETYK odpowiada za prawidłowe żywienie osób cierpiących na otyłość czy niedowagę, zawodowo uprawiających sporty lub chcący poprawić jakość swojego życia i zdrowia.

 

W naszej Poradni Dietetycznej DIETETYCY zajmują się:

 

 • układaniem indywidualnych diet dla człowieka zdrowego i chorego
 • prowadzeniem indywidualnej edukacji żywieniowej w za kresie profilaktyki i leczenia chorób dietozależnych
 • udzielaniem konsultacji i porad dietetycznych
 • prowadzeniem dietoterapii
 • wykonywaniem analizy składu tkankowego ciała

Podczas wizyty zostaje przeprowadzony wywiad żywieniowy (omawiany jest stan zdrowia, tryb życia, aktywność fizyczna, nawyki żywieniowe, ulubione produkty i produkty, których nie lubimy, pory spożywanych posiłków i ich ilość, przebyte choroby i choroby w rodzinie, zażywane leki i suplementy diety), ważenie Pacjenta na specjalnej wadze, dzięki której następuje analiza składu tkankowego ciała ( zawartość tkanki tłuszczowej oraz wody w organizmie ), omówiony zostaje przebieg i długość leczenia dietą. Pod koniec wizyty pacjent decyduje się na ułożenie indywidualnego jadłospisu siedmiodniowego czy dwutygodniowego.

 

Nasi DIETETYCY układają diety w chorobach:

 • metabolicznych ( cukrzyca typ I i II, cukrzyca ciężarnych, otyłość, nadwaga, wychudzenie, hiperlipidemia )
 • układu pokarmowego ( choroby jamy ustnej i przełyku, choroba refleksowa – nadkwaśność, nieżyt żołądka, wrzody żołądka,  dwunastnicy, choroby jelita cienkiego i grubego, choroby miąższu wątroby, kamica żółciowa, zapalenie trzustki, zaparcia,  biegunki, choroba Leśniowskiego i Crohna)
 • układu moczowego ( zapalenie kłębuszków nerwowych, niewydolność nerek, kamica nerkowa )
 • układu krążenia (niewydolność krążenia, choroba  niedokrwienna mięśnia sercowego, zawał mięśnia sercowego, chorobawieńcowa, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze )
 • uwarunkowanych genetycznie ( mukowiscydoza, fenyloketonuria, celiakia, galaktozemia )
 • alergiach pokarmowych

 

Nasi DIETETYCY układają są również diety dla osób zdrowych:

 • kobiet w ciąży
 • kobiet karmiących
 • dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym
 • młodzieży
 • osób w podeszłym wieku

 

CENNIK

 

Pierwsza wizyta

przeprowadzenie wywiadu żywieniowego, wykonanie analizy składu ciała z omówieniem wyników, ustalenie formy oraz celu postępowania żywieniowego (ok. 30 min.)

cena 60 zł

Wizyty kontrolne

wykonanie składu ciała, omówienie efektów terapii, wprowadzenie ewentualnych modyfikacji w ustalonej terapii żywieniowej (ok. 15 min.)

cena 30 zł

Konsultacje

analiza i ocena sposobu odżywiania, wykonanie analizy składu ciała, ustalenie zmian w nawykach żywieniowych, zalecenia w jednostkach chorobowych (ok. 30 min.)

cena 60 zł

Jadłospis 7-dniowy

ustalany jest na podstawie przeprowadzonego wywiadu żywieniowego

cena 100 zł 

Pakiet

obejmuje pierwszą wizytę, kontrolną oraz dwa 7-dniowe jadłospisy

cena 240 zł

 

Nasze Centra Medyczne

Celem działalności Centrum Leczenia Cukrzycy OMEDICA jest diagnozowanie i leczenie chorych na cukrzycę zgodnie ze standardami opracowanymi przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne. Koncentrujemy się na zindywidualizowanym planowaniu opieki diabetologicznej oraz edukacją prozdrowotną pacjentów. Nikt nie da rady leczyć efektywnie cukrzycy w pojedynkę, niezależnie czy jest się chorym, czy diabetologiem. Cukrzyca wymaga leczenia przez wielospecjalistyczny zespół, a taki jest dostępny w Centrum Leczenia Cukrzycy OMEDICA, który jest gwarantem zindywidualizowanego i najefektywniejszego leczenia.

Centrum oferuje redukcje zmarszczek, powiększanie ust, odmładzanie skóry w tym problem cellulitu. Skutecznie walczymy ze wszystkimi uciążliwymi dla Państwa objawami, jak również zajmujemy się profilaktyką antystarzeniową.
Nasi specjaliści do każdego z Państwa podejdą indywidualnie, z pasją i powołaniem. Wierzymy, że o sukcesie terapii decyduje wiedza i profesjonalny sprzęt, dlatego wszelkie zabiegi wykonujemy przy wykorzystaniu profesjonalnych urządzeń i sprawdzonych preparatów.
Dzięki temu możemy zagwarantować pacjentom naszego poznańskiego Centrum najwyższe bezpieczeństwo i doskonałe efekty lecznicze.

Centrum Leczenia Otyłości OMEDICA udziela pacjentom zindywidualizowanej i kompleksowej opieki specjalistycznej, a w konsekwencji obniża ich ryzyko i następstwa zdrowotne związane z nadwagą i otyłością. Ponieważ leczenie otyłości i jej powikłań wymaga wielospecjalistycznego zespołu nasz zespół obejmuje lekarzy wielu specjalizacji, dietetyków i psychologów, dzięki czemu różnorodne problemy pacjenta otyłego mogą być zaspokojone „pod jednym dachem”.

                                                     

Centrum Leczenia Znamion OMEDICA oferuje usuwanie łagodnych i złośliwych zmian skórnych, w tym znamion barwnikowych, brodawek skórnych, raków skóry, kępek żółtych, tłuszczaków, kaszaków. Jak również korekcje plastyczną w postaci niwelowania blizn pooperacyjnych lub pourazowych.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
next
prev