Menu

W ramach wizyty lekarskiej oraz konsultacji dietetycznej proponujemy Państwu wykonanie analizy składu ciała. Centrum Medyczne OMEDICA wykorzystuje do tego badania profesjonalne urządzenie, Analizator Tkanki Tłuszczowej TANITA SC 240 MA.

 

 

Analizator posiada certyfikat CE i spełnia wymagania dyrektywy MDD 93/42EEC w zakresie urządzeń medycznych.Urządzenie wykorzystuje metodę bioimpedancji elektrycznej do wykonania pomiarów składu ciała.

 

Co to jest bioimpedancja elektryczna?

Jest to metoda umożliwiająca pomiar składu ciała ludzkiego organizmu. Stosując tą metodę, wykorzystuje się elektrody powierzchniowe oraz prąd elektryczny o niskim natężeniu. Bazuje ona na  różnym oporze elektrycznym jaki stawiają tkanki organizmu. Tkanka mięśniowa, kostna oraz woda przewodzą prąd, natomiast tkanka tłuszczowa jest gorszym przewodnikiem.

 

Jak wygląda badanie?

Badanie jest bezpieczne, nieinwazyjne i trwa tylko kilka sekund:

·   na wadze należy stanąć bosymi stopami (skarpetki lub cienkie rajstopy mogą zafałszować wynik) z rękami wzdłuż ciała i czekać kilka sekund, aż urządzenie wykona pomiar.

 

Jak przygotować się do badania?

Przed przystąpieniem do analizy należy zadbać o odpowiednie przygotowanie, aby otrzymane wyniki były jak najbardziej realne. Do badania należy przystąpić:

·    wypoczętym, niewskazany jest wcześniejszy intensywny wysiłek fizyczny

·    po uprzednim oddaniu moczu

·    należy unikać wcześniejszego obfitego posiłku jak też dużej ilości płynów.

Aby wynik był wiarygodny, pomiar należy powtarzać w tych samych warunkach o podobnej porze dnia.

*Osoby z rozrusznikami serca w organizmie oraz kobiety w ciąży nie mogą być poddane analizie.

 

Dlaczego warto wykonać analizę składu ciała?

Otrzymane podczas analizyparametry, są przydatne w oszacowaniu ryzyka wielu zaburzeń związanych z nieprawidłowym poziomem poszczególnych komponentów ciała.Ponadto, powtórne wykonywanie analizy pomaga obserwować zmiany dokonujące się w organizmie pod wpływem stosowanej diety, aktywności fizycznej.

Parametry otrzymywane podczas analizy:

 • masa ciała (w kg)
 • BMI
 • masa tkanki tłuszczowej (w %)
 • masa tkanki tłuszczowej (w kg)
 • masa tkanki beztłuszczowej (w kg)
 • TBW Całkowita masa wody (w %)
 • TBW Całkowita masa wody (w kg)
 • masa mieśni (w kg)
 • masa kości (w kg)
 • poziom tkanki wisceralnej
 • BMR (Wskaźnik Podstawowej Przemiany Materii)
 • wiek metaboliczny.

Nasze Centra Medyczne

Celem działalności Centrum Leczenia Cukrzycy OMEDICA jest diagnozowanie i leczenie chorych na cukrzycę zgodnie ze standardami opracowanymi przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne. Koncentrujemy się na zindywidualizowanym planowaniu opieki diabetologicznej oraz edukacją prozdrowotną pacjentów. Nikt nie da rady leczyć efektywnie cukrzycy w pojedynkę, niezależnie czy jest się chorym, czy diabetologiem. Cukrzyca wymaga leczenia przez wielospecjalistyczny zespół, a taki jest dostępny w Centrum Leczenia Cukrzycy OMEDICA, który jest gwarantem zindywidualizowanego i najefektywniejszego leczenia.

Centrum oferuje redukcje zmarszczek, powiększanie ust, odmładzanie skóry w tym problem cellulitu. Skutecznie walczymy ze wszystkimi uciążliwymi dla Państwa objawami, jak również zajmujemy się profilaktyką antystarzeniową.
Nasi specjaliści do każdego z Państwa podejdą indywidualnie, z pasją i powołaniem. Wierzymy, że o sukcesie terapii decyduje wiedza i profesjonalny sprzęt, dlatego wszelkie zabiegi wykonujemy przy wykorzystaniu profesjonalnych urządzeń i sprawdzonych preparatów.
Dzięki temu możemy zagwarantować pacjentom naszego poznańskiego Centrum najwyższe bezpieczeństwo i doskonałe efekty lecznicze.

Centrum Leczenia Otyłości OMEDICA udziela pacjentom zindywidualizowanej i kompleksowej opieki specjalistycznej, a w konsekwencji obniża ich ryzyko i następstwa zdrowotne związane z nadwagą i otyłością. Ponieważ leczenie otyłości i jej powikłań wymaga wielospecjalistycznego zespołu nasz zespół obejmuje lekarzy wielu specjalizacji, dietetyków i psychologów, dzięki czemu różnorodne problemy pacjenta otyłego mogą być zaspokojone „pod jednym dachem”.

                                                     

Centrum Leczenia Znamion OMEDICA oferuje usuwanie łagodnych i złośliwych zmian skórnych, w tym znamion barwnikowych, brodawek skórnych, raków skóry, kępek żółtych, tłuszczaków, kaszaków. Jak również korekcje plastyczną w postaci niwelowania blizn pooperacyjnych lub pourazowych.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
next
prev