TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

ul. Stęszewska 41, Poznań

Celem leczenia jest osiągnięcie i utrzymanie jak najbardziej optymalnej dla Ciebie masy ciała, by zredukować ryzyko wielu potencjalnych problemów zdrowotnych i poprawić jakość Twojego życia. Twoje leczenie może obejmować współpracę z wybranym specjalistą lub zespołem specjalistów naszego Centrum Leczenia Otyłości OMEDICA, którzy pomogą Ci zrozumieć naturę Twojego problemu i zalecą indywidualne sposoby leczenia Twojej nadwagi lub otyłości oraz konieczne zmiany dietetyczne, nawyków i aktywności fizycznej. Początkowym celem może być utrata od 5 do 10 procent masy Twojeg ciała w ciągu sześciu miesięcy.

 

Możesz zacząć czuć się lepiej i odczuć poprawę samopoczucia już przy niewielkiej utracie masy ciała, choćby od 5 do 15 procent swojej masy całkowitej. Oznacza to, że jeśli pacjent waży 91 kg i jest otyły według norm wskaźnika masy ciała BMI, wystarczy utrata od 4,5 do 13,6 kg masy ciała, by zacząć odczuwać korzyści zdrowotne.

 

Metody leczenia:

Istnieje wiele sposobów leczenia otyłości i osiągnięcia optymalnej masy ciała. Metody leczenia, które są odpowiednie dla Ciebie zależą od poziomu Twojej nadwagi czy otyłości, ogólnego stanu zdrowia ,a także Twojej gotowości do uczestnictwa w nakreślonym planie odchudzania. Pomyśl o swoim planie leczenia jako sposobie na wprowadzenie zmian prozdrowotnych w swoim życiu, które dasz radę przestrzegać przez całe życie, tak aby utrzymać zmniejszoną masę ciałą .

Specjaliści z Centrum Leczenia Otyłości OMEDICA zarekomendują najbardziej optymalny sposób leczenia indywidualnie dla Ciebie.

 

Metody leczenia mogą obejmować:

 • Dostosowanie diety do indywidualnych potrzeb pacjenta poprzez:
 1. Ograniczenie ilości spożywanych kalorii
 2. Spożywanie pokarmów o mniejszej gęstości energetycznej
 3. Przyjęcie planu zdrowego odżywiania
 4. Stosowanie niskokalorycznych diet płynnych jeśli są medycznie wskazane
 5. Wprowadzenie zamienników posiłków

 

UWAGA NA „CUDOWNE DIETY”

 

Możesz być kuszony przez modne diety, które obiecują szybką i łatwą utratę  nadmiernej masy ciała. W rzeczywistości wiadomo, że nie ma żadnych magicznych środków spożywczych ani kombinacji dietetycznych. Specjalne diety, takie jak dieta o niskiej zawartości węglowodanów może powodować utratę wagi w krótkim okresie, ale odległe wyniki nie są lepsze niż inne diety. Podobnie, można schudnąć szybko na dietach niskokalorycznych, ale niestety zwykle „odzyskuje” się szybko stracone kilogramy po ukończeniu diety. Aby schudnąć  i utrzymać utraconą nadwagę trzeba przyjąć zdrowe nawyki żywieniowe, które można stosować przez długi okres życia.

 

 • Zwiększonie aktywności fizycznej poprzez:

         1. Odpowiednio dobrany program ćwiczeń aerobowych

         2. Wprowadzenie zmian w Twojej codziennej aktywności ruchowej

 

 

 • Wprowadzenie zmian w zachowaniu i postawie wobec jedzenia i ćwiczeń fizycznych poprzez:

         1. Konsultacje specjalistów zdrowia psychicznego w adresowaniu emocji i zachowań związanych z jedzeniem. 

         2. Uczestnictwo w grupach wsparcia

 • Terapię lekową w zależności od wskazań
 • Leczenie chirurgiczne również w zależności od wskazań lekarskich

 

 • ZAPOBIEGANIE EFEKTOWI JO-JO

 

Niestety często pacjenci przybierają ponownie utracone kilogramy, bez względu na metodę odchudzania. Ale nie oznacza to, że ​​Twoje wysiłki utraty masy ciała są daremne. Jednym  z najlepszych sposobów zapobiegania ponownemu przybraniu utraconych kilogramów jest zwiększenie poziomu regularnej aktywności fizycznej. Prowadź dzienniczek z codzienną aktywnością fizyczną, co pomoże utrzymać Ci motywację. Wraz z utratą wagi i lepszym samopoczuciem, konsultuj się ze swoim lekarzem  w jakim stopniu możesz zwiększyć swoją aktywność fizyczną.

Musisz zawsze zachować czujność odnośnie swojej masy ciała. Połączenie zdrowszej diety i zwiększonej aktywności fizycznej jest najlepszym sposobem, aby schudnąć i utrzymać utraconą masę ciała przez długi czas. Leczenie lekami odchudzającymi, zwykle powoduje odzyskanie wagi w przypadku ich odstawienia. Możesz nawet odzyskać wagę po operacji odchudzającej, jeśli nadal będziesz się przejadać lub jeść posiłki naładowane tłuszczem i kaloriami.

Wybierz zdrowszy styl życia, który możesz utrzymać w perspektywie długoterminowej. Weź utratę masy ciała i jej utrzymanie w swoje ręce i otocz się specjalistami z Centrum Leczenia Otyłości OMEDICA, którzy będą Cię wspierać i zapewnią Ci sukces.