TPL_GK_LANG_MOBILE_MENU

ul. Stęszewska 41, Poznań

lek. med. AGNIESZKA HELLMANN 

lek. med. MAGDALENA KUSZCZYŃSKA

 

NEUROLOG

jest lekarzem specjalistą w zakresie leczenia chorób związanych z wszelkimi zaburzeniami ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Leczy chorych cierpiących na takie choroby jak padaczka, stwardnienie rozsiane, udar mózgu, choroba Parkinsona, zakażenia i nowotwory ośrodkowego układu nerwowego, wodogłowie czy choroby rdzenia kręgowego.

NEUROLOG bada także choroby genetyczne, zaburzenia nerwowo-skórne czy urazy okołorodowe  i zaburzenia rozwojowe. Zajmuje się również osobami cierpiącymi na zaburzenia snu, bóle głowy, uzależnienia od leków lub alkoholizmem.

Po przebadaniu pacjenta i zdiagnozowaniu choroby, lekarz neurolog ustala przebieg indywidualnej terapii (farmakologicznej, rehabilitacyjnej) i sprawuje nad pacjentem nadzór podczas jej trwania. Bardzo często neurologia pokrywa się z drugą dziedziną medycyny - psychiatrią. Skupia się jednak na procesach, które powodują powstanie uszkodzeń w układzie nerwowym i leczeniu ich, a nie jak psychiatria na zaburzeniach pracy mózgu powodowanych czynnikami biochemicznymi.