Menu

Komplikacje związane z ciążą takie jak niepewne rokowania, poronienie czy narodziny niepełnosprawnego dziecka są jednymi z najwyżej punktowanych stresogennych przeżyć w życiu kobiety. Prawie połowa kobiet mających takie doświadczenie odczuwa strach i przerażenie, które mogą prowadzić do stresu pourazowego  (PTSD) i rozwoju chorób somatycznych.

 

W sytuacji tak silnego stresu,  kiedy świat przestaje być zrozumiały i przewidywalny, kobieta przestaje wierzyć, że ma kontrolę nad sobą, bliskimi i otoczeniem. W takich sytuacjach konieczne jest wsparcie wykwalifikowanego psychologa, który poprzez wielopoziomowe oddziaływanie emocjonalne i informacyjne  pomoże zrozumieć psychologiczne aspekty zdarzenia i zapobiegnie urazom psychicznym.

 

Wielkopolskie Centrum Diagnostyk i Leczenia Poronień OMEDICA oferuje profesjonalną pomoc psychologiczną dla kobiet szukających wsparcia w zagrożonej ciąży,  po poronieniu i po przedwczesnym porodzie. Spotkania z psychologiem odbywają się  po uprzedniej rejestracji w Wielkopolskim Centrum Diagnostyki i Leczenia Poronień OMEDICA lub skierowaniu przez lekarza prowadzącego.

 

Liczba spotkań uzależniona jest od sytuacji klinicznej i indywidualnych potrzeb pacjentki. Interwencje psychologiczne mają pomóc wyrazić emocje, złagodzić stres i nauczyć od nowa kochać życie z pełną akceptacją zaistniałych wydarzeń. Rozmowy mogą dotyczyć takich tematów jak żałoba, źródła pomocy, troska o los osób z najbliższego otoczenia, sprawy związane z pochówkiem czy opieką nad dzieckiem niepełnosprawnym.

 

Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów: 61 839 10 30 lub 61 839 10 31 oraz kom. 512 075 575 lub mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.