Menu

Komplikacje związane z ciążą takie jak niepewne rokowania, poronienie czy narodziny niepełnosprawnego dziecka są jednymi z najwyżej punktowanych stresogennych przeżyć w życiu kobiety. Prawie połowa kobiet mających takie doświadczenie odczuwa strach i przerażenie, które mogą prowadzić do stresu pourazowego  (PTSD) i rozwoju chorób somatycznych.

 

W sytuacji tak silnego stresu,  kiedy świat przestaje być zrozumiały i przewidywalny, kobieta przestaje wierzyć, że ma kontrolę nad sobą, bliskimi i otoczeniem. W takich sytuacjach konieczne jest wsparcie wykwalifikowanego psychologa, który poprzez wielopoziomowe oddziaływanie emocjonalne i informacyjne  pomoże zrozumieć psychologiczne aspekty zdarzenia i zapobiegnie urazom psychicznym.

 

Wielkopolskie Centrum Diagnostyk i Leczenia Poronień OMEDICA oferuje profesjonalną pomoc psychologiczną dla kobiet szukających wsparcia w zagrożonej ciąży,  po poronieniu i po przedwczesnym porodzie. Spotkania z psychologiem odbywają się  po uprzedniej rejestracji w Wielkopolskim Centrum Diagnostyki i Leczenia Poronień OMEDICA lub skierowaniu przez lekarza prowadzącego.

 

Liczba spotkań uzależniona jest od sytuacji klinicznej i indywidualnych potrzeb pacjentki. Interwencje psychologiczne mają pomóc wyrazić emocje, złagodzić stres i nauczyć od nowa kochać życie z pełną akceptacją zaistniałych wydarzeń. Rozmowy mogą dotyczyć takich tematów jak żałoba, źródła pomocy, troska o los osób z najbliższego otoczenia, sprawy związane z pochówkiem czy opieką nad dzieckiem niepełnosprawnym.

 

Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów: 61 839 10 30 lub 61 839 10 31 oraz kom. 512 075 575 lub mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasze Centra Medyczne

Celem działalności Centrum Leczenia Cukrzycy OMEDICA jest diagnozowanie i leczenie chorych na cukrzycę zgodnie ze standardami opracowanymi przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne. Koncentrujemy się na zindywidualizowanym planowaniu opieki diabetologicznej oraz edukacją prozdrowotną pacjentów. Nikt nie da rady leczyć efektywnie cukrzycy w pojedynkę, niezależnie czy jest się chorym, czy diabetologiem. Cukrzyca wymaga leczenia przez wielospecjalistyczny zespół, a taki jest dostępny w Centrum Leczenia Cukrzycy OMEDICA, który jest gwarantem zindywidualizowanego i najefektywniejszego leczenia.

Centrum oferuje redukcje zmarszczek, powiększanie ust, odmładzanie skóry w tym problem cellulitu. Skutecznie walczymy ze wszystkimi uciążliwymi dla Państwa objawami, jak również zajmujemy się profilaktyką antystarzeniową.
Nasi specjaliści do każdego z Państwa podejdą indywidualnie, z pasją i powołaniem. Wierzymy, że o sukcesie terapii decyduje wiedza i profesjonalny sprzęt, dlatego wszelkie zabiegi wykonujemy przy wykorzystaniu profesjonalnych urządzeń i sprawdzonych preparatów.
Dzięki temu możemy zagwarantować pacjentom naszego poznańskiego Centrum najwyższe bezpieczeństwo i doskonałe efekty lecznicze.

Centrum Leczenia Otyłości OMEDICA udziela pacjentom zindywidualizowanej i kompleksowej opieki specjalistycznej, a w konsekwencji obniża ich ryzyko i następstwa zdrowotne związane z nadwagą i otyłością. Ponieważ leczenie otyłości i jej powikłań wymaga wielospecjalistycznego zespołu nasz zespół obejmuje lekarzy wielu specjalizacji, dietetyków i psychologów, dzięki czemu różnorodne problemy pacjenta otyłego mogą być zaspokojone „pod jednym dachem”.

                                                     

Centrum Leczenia Znamion OMEDICA oferuje usuwanie łagodnych i złośliwych zmian skórnych, w tym znamion barwnikowych, brodawek skórnych, raków skóry, kępek żółtych, tłuszczaków, kaszaków. Jak również korekcje plastyczną w postaci niwelowania blizn pooperacyjnych lub pourazowych.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
next
prev