Menu

 

Wymienniki węglowodanowe

Jednym z celów stosowania diety jest unikanie nadmiernych wahań cukru we krwi w ciągu doby. Szczególny wpływ na te wahania ma spożywanie pokarmów bogatych w węglowodany.

Sposób doboruu produktów żywnościowych dla osób z cukrzycą oparty na ilości węglowodanów, które te produkty zawierają, jest bardziej dokładny, ale też wymaga więcej wysiłku ze strony pacjentów.

Wymiennik węglowodanowy to ilość gramów danego produktu, która zawiera 10 gramów węglowodanów przyswajalnych przez organizm. Węglowodany przyswajalne to np. skrobia, cukier buraczany (sacharoza), cukier mleczny (laktoza), natomiast węglowodany nieprzyswajalne to np. błonnik pokarmowy. Dla przykładu trzy 20-gramowe kromki chleba żytniego razowego zawierają 3 WW, co oznacza, że poziom cukru we krwi po ich zjedzeniu rośnie tak, jak po spożyciu 30g (3 x 10g) czystego cukru.

W podobny sposób możemy wyliczać ilość węglowodanów, które będziemy spożywać w różnych produktach żywnościowych. Konieczna do tego jest waga kuchenna oraz tabele wymienników węglowodanowych, wskazujące jaką ilość wymienników węglowodanowych zawierają dane ilości produktów odżywczych. 

Nasze Centra Medyczne

Celem działalności Centrum Leczenia Cukrzycy OMEDICA jest diagnozowanie i leczenie chorych na cukrzycę zgodnie ze standardami opracowanymi przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne. Koncentrujemy się na zindywidualizowanym planowaniu opieki diabetologicznej oraz edukacją prozdrowotną pacjentów. Nikt nie da rady leczyć efektywnie cukrzycy w pojedynkę, niezależnie czy jest się chorym, czy diabetologiem. Cukrzyca wymaga leczenia przez wielospecjalistyczny zespół, a taki jest dostępny w Centrum Leczenia Cukrzycy OMEDICA, który jest gwarantem zindywidualizowanego i najefektywniejszego leczenia.

Centrum oferuje redukcje zmarszczek, powiększanie ust, odmładzanie skóry w tym problem cellulitu. Skutecznie walczymy ze wszystkimi uciążliwymi dla Państwa objawami, jak również zajmujemy się profilaktyką antystarzeniową.
Nasi specjaliści do każdego z Państwa podejdą indywidualnie, z pasją i powołaniem. Wierzymy, że o sukcesie terapii decyduje wiedza i profesjonalny sprzęt, dlatego wszelkie zabiegi wykonujemy przy wykorzystaniu profesjonalnych urządzeń i sprawdzonych preparatów.
Dzięki temu możemy zagwarantować pacjentom naszego poznańskiego Centrum najwyższe bezpieczeństwo i doskonałe efekty lecznicze.

Centrum Leczenia Otyłości OMEDICA udziela pacjentom zindywidualizowanej i kompleksowej opieki specjalistycznej, a w konsekwencji obniża ich ryzyko i następstwa zdrowotne związane z nadwagą i otyłością. Ponieważ leczenie otyłości i jej powikłań wymaga wielospecjalistycznego zespołu nasz zespół obejmuje lekarzy wielu specjalizacji, dietetyków i psychologów, dzięki czemu różnorodne problemy pacjenta otyłego mogą być zaspokojone „pod jednym dachem”.

                                                     

Centrum Leczenia Znamion OMEDICA oferuje usuwanie łagodnych i złośliwych zmian skórnych, w tym znamion barwnikowych, brodawek skórnych, raków skóry, kępek żółtych, tłuszczaków, kaszaków. Jak również korekcje plastyczną w postaci niwelowania blizn pooperacyjnych lub pourazowych.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
next
prev