Menu

dr n. med. AGNIESZKA WASILEWSKA

chirurgia-kosmetyczna

 

specjalista chirurg, certyfikowany lekarz medycyny estetycznej

członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging Polskiego Towarzystwa Lekarskiego

 

 

 

Nasze relacje z otoczeniem kształtowane są w dużym stopniu poprzez zewnętrzny wizerunek, w tym wygląd twarzy. Dla wielu z pań dbałość o urodę to konieczność związana z pracą zawodową lub prowadzonym stylem życia. Zadbany, atrakcyjny wygląd wzmacnia poczucie własnej wartości i pewności siebie. Jest jednak coś, co możemy tracić: to młodzieńczy wygląd naszej skóry. Wtedy to, co widać na zewnątrz, może nie odpowiadać pełnej wigoru osobie, którą nadal czujesz się w swoim wnętrzu.

Celem medycyny estetycznej jest zmniejszenie lub nawet czasowa likwidacja m.in. objawów starzenia się ciała. Przeprowadzony po konsultacji z lekarzem zabieg z użyciem dostępnych preparatów wyodbędzie z Ciebie to, co najpiękniejsze, dając bardzo naturalnie wyglądające rezultaty.

Pokochaj swój wygląd

Odkryj, dzięki czemu miliony kobiet wyglądają świetnie w naturalny sposób.

Skonsultuj się z naszym lekarzem i dowiedz się, w jaki sposób dzięki zabiegom z użyciem preparatów Juvéderm® możesz uzyskać naturalny wygląd, który pokochasz. Ten minimalnie inwazyjny zabieg estetyczny charakteryzuje się krótkim okresem regeneracji po zabiegu. A udowodniono, że efekty zabiegów utrzymują się nawet przez rok.

Dostępne zabiegi medycyny estetycznej

  • redukcja zmarszczek mimicznych toksyną botulinową: zmarszczki poziome czoła, lwia zmarszczka, kurze łapki
  • redukcja zmarszczek i bruzd (m. in. fałdy nosowo-wargowe) za pomocą naturalnych wypełniaczy (preparaty kwasu hialuronowego)
  • powiększanie ust kwasem hialuronowym oraz poprawianie i odświeżanie konturu ust
  • leczenie nadpotliwości dłoni, pach i stóp toksyną botulinową
  • odświeżanie i odmładzanie skóry twarzy, dłoni i dekoltu preparatami kwasu hialuronowego
  • redukcja cellulitu, ujędrnianie skóry brzucha, pośladków i ud
  • przeciwdziałanie wypadaniu włosów oraz wzmacnianie i zagęszczanie włosów

Jako wypełniacz do ust stosujemy kwas hialuronowy oparty na unikalnej technologii VYCROSS, firmy Allergan. Stworzony by zapewnić gładki, długotrwały efekt oraz zminimalizować ryzyko opuchlizny - przy jednoczesnej trwalości do 12 miesięcy.

Co to są zmarszczki dynamiczne?

Procesowi starzenia się towarzyszy powstawanie dwóch typów zmarszczek: zmarszczek dynamicznych spowodowanych nadmierną aktywnością mięśni, do których należą także tzw. lwie" (lub glabelarne) zmarszczki, oraz zmarszczek statycznych, związanych z utratą przez skórę jej pierwotnej objętości, których przykładem są bruzdy nosowo-wargowe (półokrągłe linie podkreślające granicę pomiędzy policzkiem a okolicą ust).

Jak zredukować zmarszczki dynamiczne?

W tym celu stosujemy BOTOX®/VISTABEL®, który jest toksyną botulinową typu A, której rola polega na czasowym hamowaniu procesu uwalniania acetylocholiny. Dzięki temu powoduje ona rozluźnienie mięśni i redukcję zmarszczek. Wyniki leczenia stają się widoczne w ciągu tygodnia od zabiegu, zaś maksymalny efekt obserwuje się po upływie 5-6 tygodni po iniekcji. Stwierdzono, że efekt leczenia utrzymuje się do 4 miesięcy od przeprowadzenia zabiegu.

Jak starzeje się skóra i Jak SPOWOLNIĆ TEN PROCES?

kobieta-daneMłoda skóra jest nieustannie nawilżana od wewnątrz przez kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy to naturalny cukier, który wchłania wodę i utrzymuje skórę w stanie nawilżenia, nadając jej młodzieńczy wygląd.
W miarę starzenia nasza skóra traci kwas hialuronowy, co prowadzi do jej wysuszenia i zmniejszenia objętości. Pojawiają się zmarszczki i fałdy.

Juvéderm® to gama stosowanych przez nas preparatów wypełniających do twarzy zawierających kwas hialuronowy; każda postać łagodnego żelu została opracowana z myślą o określonym, wyjątkowym problemie. Lekarz żelem wypełnia linie i zmarszczki, a także subtelnie zwiększa objętość skóry. Zawarty w żelu kwas hialuronowy wiąże wodę.

W zależności od rodzaju zabiegu i użytego produktu rezultaty mogą utrzymywać się nawet przez 18 miesięcy.

Skuteczna rewitalizacja

Zabiegi zmniejszają lub wygładzają linie, zmarszczki i fałdy skóry (czoła, fałdy nosowo-wargowe, wokół oczu) nadając twarzy świeższy i bardziej promienny wygląd. 

Efekt liftingu twarzy

Zabiegi mogą również przywrócić utraconą objętość policzków i podbródka, a także ich podniesienie i ujędrnienie.

Korekcja konturów

Subtelna korekcja wyrazistości warg i konturu twarzy. Używane przez nas preparaty Juvéderm® wykorzystujemy z powodzeniem do korekcji konturów warg, wygładzania linii wokół ust i nadawania młodzieńczego wyglądu policzkom.

Wykonywane przez nasze Poznańskie Centrum Medycyny Esetycznej zabiegi charakteryzują się dobrym profilem bezpieczeństwa, dając przy tym naturalnie wyglądające, długotrwałe rezultaty.