Menu

ul. Stęszewska 41, Poznań

Uprzejmie informujemy, że w ramach Centrum Medycznego OMEDICA działa Pracownię Urodynamiki, w której oferujemy szeroki zakres badań urodynamicznych.

Badania te polegają na ocenie czynności narządów dolnych dróg moczowych, które odpowiadają za utrzymanie moczu i właściwe wypróżnienie pęcherza w trakcie mikcji. Podczas badania urodynamicznego może być mierzona ilość oddawanego moczu, czas oddawania moczu, ciśnienie wewnątrz pęcherza i odbytnicy oraz napięcie mięśni, które zatrzymują mocz. Badania urodynamiczne stanowią istotny element diagnostyki zaburzeń w utrzymaniu moczu. Stanowią one precyzyjne narzędzie diagnostyczne pozwalające na określenie optymalnego sposobu leczenia celem uzyskania najlepszych efektów terapeutycznych.

Wykonujemy badania urodynamiczne w ramach NFZ oraz prywatnie po uprzednim umówieniu wizyty, gdyż jest wymagane specjalne przygotowanie do badania.

Badania urodynamiczne w naszej pracowni są wykonywane przy pomocy najnowszej generacji uroflometru bezprzewodowego SOLAR BLUE produkowanego przez holenderską firmę MMS.